„Wyprawa” w czasach pandemii

Idę resztkami sił, za to przepełniona emocjami za sprawą nowego, nieznanego, ale jakże ekscytującego i ważnego w moim życiu momentu. Mnogość barw sprawia, że nie wiem, w którym kierunku najpierw spojrzeć. Światło, które mnie oślepia, chwilami wzbudza niepokój. Maseczka, która co rusz spada mi z nosa, sprawia, że robi się coraz cieplej. Wyciągam kartkę, na której za moment odhaczę to, co już załatwione. Zaczynam żałować, że nie uruchomiłam aplikacji, która podpowiedziałaby mi, ile kilometrów już przeszłam…

Szukam. Po raz kolejny. Ale jakaż to radość, gdy pomimo chwilowego braku nadziei, znajduję dokładnie to, o co mi chodziło! A jednak…trzeba wprowadzić drobne poprawki. I? Znów czekać, szukać.

Emocje, które mi towarzyszą, są zmienne jak kobieta. „Wyprawa” raz mnie ekscytuje, a raz wprowadza w stan niemalże beznadziejny.

Jeszcze do kupienia i załatwienia to i to, i to. O czymś zapomniałam? Ach tak! No to… kolejna „wyprawa”. Ach!

Bywało, że irytowałam się, gdy ktoś opowiadał mi, jak bardzo jest zmęczony, ile jeszcze musi zrobić w związku z przeprowadzką poprzedzoną kupnem mieszkania. Myślałam wtedy „whaaaat?!”. Cieszyć się, że się ma! Że jest się na swoim! Niektórych na to nie stać, inni nie mają tyle odwagi… Teraz już wiem, co mieli na myśli. Ale co jest najpiękniejsze? Jeżeli twój rodzinny dom, w większej mierze, kojarzy Ci się z czymś przytulnym, przepełnionym dobrymi wibracjami, zapachami, smakami, a Tobie małymi krokami udaje się stworzyć choć namiastkę tego klimatu w swoim własnym gniazdku, to jest TO coś bezcennego. Coś, co będzie z tobą na dłużej i czym będziesz cieszyć oko każdego dnia.

To są chwile, dla których zamiast zwiedzać świat, czasami można „podróżować” od domu do sklepu, ze sklepu do domu, godzinami chodzić po alejkach wypełnionych meblami, lustrami, kafelkami, kłócić się z partnerem o to, czy haczyk, na którym zawiśnie zmiotka ma być biały, przezroczysty, czy najlepiej, żeby w ogóle go nie było. Warto? Warto!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Website